"Fuj, ty jsi hubená!"

04.07.2017

Říkáte tlustým holkám, že jsou tlustý? Ne, pokud tedy nejste úplný dementi. Hubenejm a štíhlejm holkám se to říká pořád, že jsou hubený. P.O.Ř.Á.D.!

Já to znám. Byla jsem od základky to dítě, kterýho se ptá doktorka na pravidelný prohlídce, jestli opravdu jí. Za totáče by mě strčili soudruzi jistě do ozdravovny. No zkrátka buď tam je tasemnice nebo jsem vyžle od přírody. Každopádně celej můj dosavadní život to lidé komentují. Jako kdybyste měli bradavici na ksichtě a každej by jí zmiňoval: "Hele, ty máš na nose bradavici!"

Na druhým stupni jsem dostala přezdívku Olyve Oil (pozn. vyzáblá přítelkyně Pepka námořníka) a to se se mnou neslo až do střední. A když si udělám drdůlek, doteď jsem to celá já. Byly doby, kdy jsem se na koupalištích neprošla bez ručníku kolem boků, aby nebyly vidět moje hubený nohy.

Štíhlost už umím nosit. Chtělo to ale vykašlat se na ty neustálý komentáře ostatních. Mám jednu kolegyni v rádiu a často jí potkávám v kuchyňce u přípravy obědů. Vždycky, když mě vidí jít s talířem jídla, nezapomene hodit do placu jeden z "vtipných" komentářů:

"Hele hele hele, vyžle taky jí, jo?!"

"Určitě tam máš salát, co"?

"No jo, to je malá porcička, se nediv, že jsi tak vychrtlá!"

"Hm, tak Ivanka fakt nedrží dietu!"

Ivanka je asi bretarián vole. Vždycky si představím, jak jím její mozek ve stylu Anthonyho Hopkinse a řvu na ní, že jí taky neříkám, že je "hlava, prdel, paty". Ale reaguju povětšinou nějak zdvořile, abych nebyla pokrytec.


Taky mám kolem sebe plnoštíhlý holky, který dávají na sociální sítě rádoby důkazy, že holky s více kily jsou přitažlivější pro mužskou populaci. A že modelky Victoria Secret jsou hrozně vyzáblý a všechny jsou anorektičky. Totiž všechny modelky nejí, jsou nemocný a prádlo by měly předvádět jen stokilovky. OK.

Je to krásný, jak jsme každej jinej. Pojďme to nahlas nekomentovat. Pojďme být chytrý a držet hubu. Krásný jsme všechny.

(Ta poslední věta je bullshit, ale každej článek musí končit nějakou motivační sra*kou, ne?)