Kolonoskopie v praxi

05.06.2018

To jsme takhle jednou seděli s přáteli na náplavce na pivu kolem osmé večer a můj muž se nahlas podivil, že kde jsou prý malé děti, že okolo nás žádné nevidí. A že my budeme jiní a budeme společenštější i s malým kojencem. Někdy vám zkrátka dojde, že váš chlap může být chytrej jako rádio ve všech oborech, ale termíny jako "šestinedělí" mu budete muset stejně dovysvětlit. Partyhard a posedávání na náplavkách s námi nebude absolovat naše dítě ještě hodně dlouho a až s námi na to pivo bude moct zajít, už nebude bohužel chtít a bude se za nás stydět. V tu dobu bude existovat nějaká nová sociální síť, s jejíž používáním se budeme s panem S. hodně prát a budeme pro našeho syna hrozně trapní. Ale to dost předbíhám. Náš kluk totiž vyleze z dělohy teprve za dva měsíce. No a když jsme u toho...

...tak se samozřejmě začínám bát (i těšit), že jo. A každá žena, i když to nedělá proaktivně, si ten porod v hlavě nějak představuje. Většina z nás, pokud tedy nechceme rodit doma v bazénku či v lese se srnkama, už máme registrovanou porodnici, máme v hlavě nějaký ten porodní plán a někdo možná i zabalenou tašku. Zkrátka jsme tak trochu ready. Ale věřte mi, že nejvíce vyplašení jsou naši manželé nebo ti, co nám to zkrátka provedli. Bojí se, co si budeme přát. Bojí se, že nám u toho nebudou moct pomoct a že budou bezmocní. Bojí se, že to psychicky nevydrží nebo že na místě omdlí.


Bojí se podle mě i můj Pan S., který v poslední době jedná zkratkovitě a vypráví mi například o tom, že v jeho životě hrajou zásadní roli veškeré pachy. A že u porodu nechce možná být, protože by si zapamatoval ten pach všeho a pak by se mu to nedejbože se mnou někdy v posteli vybavilo a to by prý nebylo dobrý pro náš partnerský, intimní život. Tak mně projde vagínou něco čtyřkilovýho a on se bojí pachu. PACHU!!!

Tuhle se taky zamyslel a prohlásil, ať si jeho asistenci u porodu ještě rozmyslím. Že možná prý sama přijdu na to, že u toho zákroku chci být sama. Ano, použil výraz ZÁKROK a pokračoval ve vysvětlování. On by prý například u kolonoskopie chtěl být taky sám a znervózňovala by ho moje přítomnost. Tak panáčku, narozdíl od vyšetření tlustýho střeva...To, co mi roste v břiše je tvoje i moje práce. A ty mě za tu ruku teda držet budeš, jinak ti provedu takovou cvičnou kolonoskopii ve spánku. Ty pachu.

Lav jů. Tvoje Oplodněná Noční Můra.