Neposlušné tenisky.

06.10.2017

Kdybyste před pěti lety upadli do komatu a dnes se probudili, zjistili byste, že zásadní společensko-kulturní změny neproběhly na poli politickém či hudebním, ale na poli módním. Totiž vždycky se řešila móda, ale sneakersmánie dosahuje na českém rybníčku vrcholu až v posledních letech. Historicky tu samozřejmě byli nadšenci, kteří tenisky nosili a řešili je, ale teď se na tyto influencery nabalila celá jedna generace. Generace, která zná historii svých tenisek podrobněji než rodokmen svý rodiny.

Kurva vždyť je to bota. Je to věc.

Já jsem byla to dítě s prestižema. Moc jsem toužila po fajfce nebo třech pruzích, ale naši do mě investovali v jiných odvětvích. Teď jsem asi jako ráda, že si můžu pořídit nějakou kvalitní botu, ale mně je osobně jedno, jaká to je značka a jestli se zrodila v hlavě Káněti nebo Pharrellovi. Urban scéna si začala koukat na nohy. Jako kdyby to ukazovalo to, co člověk umí a ví:)

A: "Jak se máš?"

B: "Mám se Nike Air Max Zero Essential!"

Nechápejte mě špatně. Mě baví lidi, kteří mají svou vášeň. Lidi, kteří se třeba zamilovali do tenisek podobně jako do umění. Lidi, kteří pořádají eventy, na kterých se srocují lidé milující tenisky. Mě nebaví lidi, kteří zjistili, že aby byli cool, měli by to taky začít milovat. Mně to prostě jen přijde úsměvný, že to teď řeší VŠICHNI. Řeší se, jak je správně čistit, jak je správně uskladňovat a jak je správně nosit. Na minulým ročníku Teniskology jsem se svěřila Tomášovi Touhovi (známý milovník sneakers, který je opravdu miluje), že ty svý fajfky strkám do pračky. No málem si šel skočit. To je tak, když potkáte sneakers extremistu.

Zabijte mě. Ukřižujte mě symbolicky na Teniskology. Protože tam chci jít, abych se podívala na hezký věci (tenisky), potkala známé tváře a zažila fajn čas, ale odmítám zakládat smalltalk na tématech jako třeba kolaborace Iggy Azzaley a Reeboku.

Na refresher.cz jsem nedávno zachytila reportáž z fashion eventu, na kterém se reportérka ptá skupinky kluků, kolik stojí sneakers, které mají na nohou. Ty odpovědi se pohybují kolem desetitisíců. WTF? Ty kluci ještě nemají pubický ochlupení a jeden tam blekotá něco o tom, že má na nohou Gucci sneakers, který mu koupila mamka za třicet litrů. Znám i lidi, kteří se jinejm smějou za to, že nenosí značkový boty. Jako by to bylo důležitý, v čem vám smrděj nohy.

Prestige na vás!