Nervy na gyndě

04.04.2018

Možná si pamatujete z vyprávění mýho gynekologa, kterej mi radil pro otěhotnění používat "ten správnej otvor" a smál se u toho jak blázen. Přemejšlela sem, proč k němu vlastně chodím a možná právě pro to, že není normální. Někdy je vtipnej, někdy přehnanej, ale ne fádní a nudnej. Každá návštěva tam je zkrátka prožitek. Jestli už jste někdy těhotný byly, tak víte, že je docela stres čekat na výsledky každýho vyšetření. Připadám si, jako bych čekala neustále na nějakej ortel.

  • Ano, jste doopravdy těhotná.
  • Ano, z krve máte dobré výsledky.
  • Ne, nemáte syfilis (díky bohu, toho jsem se bála nejvíc).
  • Ne, ze screeningu není pravděpodobné, že by plod trpěl Downovým syndromem.
  • Ano, vyvíjí se dobře. Tohle jsou čtyři končetiny a bijící srdce.

Na každej takovej výsledek čekáte třeba 14 dní nebo měsíc, no a vždy jste přirozeně nervózní. Můj gyndař na to ale kálí! Já u něj v ordinaci můžu před tím ultrazvukem ztratit vždycky nervy, ale on mi vypráví o jeho pohledu na svět. Ležím na lůžku a on mi jezdí po břiše tou slintavou věcí (myslím ten nástroj elektronickej):

"To mě tuhle tak rozčílilo magistro Kulhánková (oslovuje mě zásadně titulem). Já se dočetl, že někde ve Skandinávii může žena zažalovat muže za sexuální harašení i díky lascivnímu pohledu. Ale co to je za pohled? Nemůžeme už ženám zalichotit? To se na vás už nemůžeme kouknout sexy okem? Hahahaha... No co na to říkáte? A vůbec, je mi líto i třeba toho Woody Allena, kterej je prostě na mladší holky. No, vypadá to moc hezky, jsou tam dvě ruce a dvě nohy a srdce bije, slezte mi z toho. Celej svět Woodyho odsoudil, ale kdo není na mladší holky, že ano. Říká se o vás ženách, že jste jako víno, že jako zrajete, ale všichni víme, že to je spíš naopak. Stávají se z vás prakticky rozinky a krásné jste, když jste mladé, hihi. Ukažte se mi tady zase za měsíc, nashledanou paní magistro."

Tak moc díky. Odcházím spokojená, že je tam vevnitř asi všechno OK, zároveň jsem nesvá, protože vlastně nevím nic víc. Jen to, že se pan doktor asi bojí jet do Švédska, že by ho tam zavřeli. Ale co je vlastně potřeba v těhotenství vědět? I když jsem si sama sobě zakázala dělat si amatérské rešerše v internetovým prostředí, nakonec jsem neodolala. No tam vám totiž dojde, že je lepší právě skoro nic nevědět. Ženský jsou v těhotenství posedlý stravou, vitamínama, správnou životosprávou a kultem těla. Holky, brzděte, koukněte, jak jsme se povedly a naše mámy pily v jináči i tři turky denně! (Pozn. pro "biokrůty": Ne, nepiju tři turky denně. Toto je psaní s nadsázkou.)

Abych to shrnula, děkuju svýmu gynekologovi, že to všechno nebere tak vážně, a že mě tím vlastně dostává do pohody. Budu mu věrná, i kdyby mi vyprávěl cokoliv.

Jo a abych nezapomněla, budeme mít kluka. A nechci se nějak chlubit, ale pan doktor říkal, že je to vidět na ultrazvuku "výrazně"! V-Ý-R-A-Z-N-Ě! Očekáváme tedy s Panem S. Dalibora Jandu nové generace. Holky, máte se čeho bát.

Mějte krásný jaro! My se doma jdeme hádat o jménech. Uf.