Rady nad zlato

14.03.2017

V tý fázi, kdy o vašem snažení ví pár lidí, se dozvídáte spoustu nezapomenutelných rad. Každej je psycholog, gynekolog, porodník a genetik. Třeba moje máma je sice zpěvačka, ale dala mi taky k otěhotnění pár odborných rad.

"Ivan, kdybys ztloustla pár kilo, byla bys v tom hned!" Jasně. Já jsem od přírody hubeňour, ale teď se do toho opřu, přiberu tak minimálně dvacet a to mimčo to pak bude mít měkký. Shit.

Dobrý rady jsou taky připomínky, který nejsou rady. "To je tím životem, co si vedla. Sedni si na gauč k televizi a uděláš nejlíp. Pořád někde po večerech! Já se vůbec nedivím těm vajíčkům, že jsou zmatený". No zmatený asi jsou, ale není to rozhodně tím hraním v Akropoli před rokem.

Minulý týden k nám přišli i s tátou na návštěvu a máma, že mi chce něco o samotě říct. Vedu jí do ložnice, kam vcházíme a najednou si všimnu mýho vibrátoru, kterej leží na posteli. Zmatkovitě vystřeluju, beru ho do ruky, dávám nenápadně za záda a vkládám do skříně jakože nic. Na to se moje máma dramaticky ptá "Ivan, co to bylo? Byly to nějaký drogy, vid?" Jen aby nedostala infarkt, tak jí sděluju, že to nebyl sáček s pervitinem, ale vibrátor. Máma si pomalu sedá zklamaná na postel a povídá: "Co mě to ještě v životě potká...holka ale jestli to děláš s tímhle, tak se nediv, že ještě těhotná nejsi." Díky mami.

Moje máma si taky myslí, že nemůžu otěhotnět kvůli tomu, že kouřím. Ale já si vždycky říkám, že otěhotněla i Katka z dokumentu Třeštíkový a že já teda můžu taky. Nejen kvůli tomu, že jsem na tom o trochu lépe než Katka.

Ale zpátky k radám!:)

"Prostě na to nemysli." To vám začne říkat úplně každej, protože někde slyšel, že se to má asi říkat. Zkoušeli jste někdy nemyslet na něco, na čem vám záleží? Všichni vám říkají, že je to o hlavě. Jasně, že nemyslíte jen na to, jak otěhotnět, ale když se cokoliv přiblíží tématům miminka, sexu nebo mateřství, tak na to prostě myslíte. Takhle lidská psychika funguje. Chcete něco a máte to v hlavě.

Taky se často utěšuje větou "Ono to přijde ve správnou dobu". Nepřijde to ve správnou dobu. To se jen tak říká. Kdyby to přišlo ve správnou dobu, tak to přišlo, když jste po tom začali toužit. Takhle to je.