Třicítka

17.08.2017

Najednou jste ve věku Bridget. Přitom to bylo tak hrozně vzdálený. Prakticky nic se u mě nezměnilo. Jen mé tužby a sny.

  • Ve dvaceti jsem řešila svou postavu. Dnes své tělo miluju (a to vypadá podstatně hůř).
  • Ve dvaceti jsem snila o kariéře tanečnice, zpěvačky, moderátorky nebo jiné formy prostituce. Dnes sním o roli matky.
  • Ve dvaceti jsem koukala na Přátelé a brala jsem je za starochy. Dnes koukám na Přátelé a jsem překvapená, že Rachel a Monica jsou mladší než já.
  • Ve dvaceti jsem začínala kouřit cigarety a myslela jsem si, že je to na pár měsíců. Dnes chci přestat.
  • Ve dvaceti jsem odsouhlasila každou volovinu, kterou kdo kvákne. Dnes říkám "Ne".
  • Ve dvaceti jsem se zúčastnila soutěže krásy. Dnes se za to stydím.
  • Ve dvaceti jsem se bála, že budu těhotná. Dnes se bojím, že budu adoptovat.
  • Ve dvaceti jsem se těšila na páteční večer (party). Dnes se těším na sobotní ráno s kamarádkou (snídaně s Proseccem).
  • Ve dvaceti jsem se po party probudila jako rybka a mohla jsem jít na molo. Dnes držím ksicht v záchodě, řvu do pekla a bojím se jít ven.

Vždycky mi hrozně vadily kecy ženskejch, který si stěžovaly na fakt, že jim je 30 let. Působilo to na mě jako nějaká falešná stížnost a hrané volání o pomoc. Dokud mi nezačalo na tu třícítku taky táhnout. Je to totiž první věková meta, ke který se začne okolí vyjadřovat. Poslední rok jsem narážky na svůj věk poctivě odpálkovávala, ale zkrátka existovaly. Dělám i v bysnysu, kde je žádoucí, aby člověk nějak vypadal a snad byl i mlád. Ale byla bych lepší moderátorkou před deseti lety? No nebyla že jo. Byla bych nesebevědomé nic, které se bojí kváknout. A je docela vtipný, že kult mládí je v médiích tak honorován. Nikdo si tu poznámku, že jste už trochu starší, neodpustí. WTF? Vždyť ještě neprodělávám menopauzu a cejtím se dobře jako nikdy. Tak proč mi lidi říkají, že jsem na něco už stará?

Čtete si články, kde se píše, jak ženský zrajou jako víno a že vlastně až kolem třicítky začnou házet za hlavu svý komplexy a jejich sebevědomí stoupá. Ono to tak je. Ale v praxi má okolí pocit, že ta "dvacítka" bude mít víc energie. To bude no. Ale nemá ty zkušenosti. Nemá za sebou ty životní fuck-upy ani ty všechny chyby, který jí teprve čekají. Před nedávnem jsem se zúčastnila úspěšnýho konkurzu na moderátorku do jedný televize s poznámkama režiséra, který mě uváděly do depresí.

"Zvládneš komunikovat s mladejma lidma?"

"Víš, co dělají youtubeři?"

"A nechceš bejt náhodou už těhotná?"

Jestli zvládnu komunikovat s mladýma? A co jsem jako já? Trilobit?! No, s těma youtuberama se budu muset něco přiučit, protože nerozumím tomu, proč všechno to, co dělají, dělají. No nic. Já svou práci miluju a nějaký ten rok se v ní ještě budu vrtat. Pak mám náhradní plán. Saskia je můj vzor bitches! A to mě přivádí na dvě možné cesty mého profesního rozvoje. Buď čekat na to, až dostane Saskia alzheimera a přebrat jí Kalendárium nebo začít točit porno. Žena v jakémkoliv věku tam má uplatnění. Teenage nejsem, ale kategorii MILF nebo Cougar bych zastala za pár let krásně! A na granny kategorii kašlu, budu mít zase nějakou úroveň v pokročilym věku, že jo. A budu natáčet v Itálii třeba, aby se to nedostalo za hranice.

O víkendu jsem královsky oslavila třicítku a naprosto upřímně se těším na 40! Prej je ten sex ještě lepší!:)

A s tím pornem to byla sranda, mami.